MSX 2 Games, OTHER

Family Billiard

Nostalji Oyun Emülatör Hakkında

  • Emülatörümüzü Telefon, Tablet ve Bilgisayarınızdan işlem yaparak kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca Bilgisayarınıza bağladığınız kollar ile de oyunları oynayabilirsiniz sol altta kumanda ayarı mevcut.
  • Oyunlarınızı kaydetme seçeneği ile istediğiniz zaman kaldığınız yerden oynamaya devam edebilirsiniz.
  • Nostalji oyun ekibi olarak sizi eski günlerinize götürebilmek için çalışıyoruz.
  • Üstelik oyunlarımızın hepsi tamamen ücretsiz.

Family Billiard Nostalji oyun Ekibi sizin için bu kez de rekabeti çok yüksekte tutacak bir oyun ile karşınızda. Play tuşuna basarak hemen oynamaya başlaya bilirsiniz.

MSX 2

MSX , 16 Haziran 1983’te Microsoft ve ASCII Corporation tarafından duyurulan standart bir ev bilgisayarı mimarisidir .  Başlangıçta Microsoft tarafından Doğu sektörü için bir ürün olarak tasarlandı ve Kazuhiko Nishi tarafından ortaklaşa pazarlandı , ardından yardımcısı Microsoft’ta başkan ve ASCII Corporation’da yönetici. Microsoft ve Nishi, projeyi, ev video kaset makineleri için VHS standardıyla aynı şekilde dönemin çeşitli ev bilgi işlem sistemi üreticileri arasında birleşik standartlar oluşturma girişimi olarak tasarladı . 

MSX sistemleri Japonya’da ve diğer bazı ülkelerde popülerdi . Sony , piyasaya sürüldüğü sırada MSX sistemlerinin birincil üreticisiydi ve çoğu ürünün kullanım ömrü boyunca diğer üreticilerden daha fazla birim üretiyordu. Sonunda, yalnızca Japonya’da 5 milyon MSX tabanlı birim satıldı. Microsoft’un katılımına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç MSX tabanlı makine piyasaya sürüldü. 

MSX kısaltmasının anlamı tartışma konusu olmaya devam etmektedir. 2001’de Kazuhiko Nishi, birçok kişinin yerleşik Microsoft Extended BASIC’e ( MSX BASIC ) atıfta bulunarak bunun “Microsoft Extended” dan türetildiğini varsaydığını hatırladı . Diğerleri bunun “Matsushita-Sony” anlamına geldiğine inanıyordu. Nishi, takımın orijinal tanımının “Yazılım Değiştirilebilirliği Olan Makineler” olduğunu söyledi, ancak 1985 yılında ismini MX füzesinden aldığını söyledi .

Başarısı Önce Nintendo ‘ın Aile Bilgisayar , MSX gibi büyük Japon oyun stüdyoları hangi platformu oldu Konami ve Hudson Soft video oyunları üretti. Metal Gear serisi , örneğin, ilk MSX donanım için yazılmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir